System Knauf

System dociepleń Knauf Thermo z warstwą izolacyjną ze styropianu przeznaczony jest do wykonania izolacji termicznej i akustycznej ścian zewnętrznych budynków istniejących (termorenowacja) oraz nowo wznoszonych (ocieplenia).

Cechy szczególne: Wszystkie dekoracyjne tynki strukturalne firmy Knauf Bauprodukte mogą być bezpośrednio malowane farbami elewacyjnymi – Knauf Farbą silikonową egalizacyjną z efektem samoczyszczenia się elewacji (farby zawierają dodatki przeciw algom i grzybom), dostępną we wszystkich kolorach z palety barw Knauf (800 kolorów tynk akrylowy addi ; 275 kolory tynk silikatowy kati, tynk silikonowy conni). Wszystkie tynki akrylowe, silikatowe i silikonowe zawierają dodatki przeciw algom i grzybom.

Zalety systemów dociepleń Knauf Thermo z warstwą izolacyjną ze styropianu:
– poczucie bezpieczeństwa, które gwarantują wysokiej jakości materiały,
– oszczędność kosztów ogrzewania o około 30%,
– długoletnią, oszczędną eksploatację bez napraw i remontów, dzięki trwałemu i sprawdzonemu systemowi.

 

Składowe systemu:

Materiał termoizolacyjny: płyty styropianowe EPS 70-040 fasada grubości od 20 do 150 mm, samogasnące, krawędzie proste.
Warstwa szpachlowa: Knauf Klej zbrojony z włóknem
Warstwy elewacyjne (nakładane w temperaturze otoczenia od +5 do +30°C): dekoracyjne tynki strukturalne:
• mineralne – Knauf Marmorit Tynk mineralny SP 240 oraz Knauf Marmorit Tynk mineralny RP 260 – 275 kolorów, dwie faktury: kornik (grubość ziaren 1,5; 2; 3 mm) i baranek (grubość ziaren od 2 do 3 mm)
• akrylowe – Knauf addi Tynk akrylowy – 700 kolorów, faktury: kornik (grubość ziaren od 2 do 3 mm) i baranek (grubość ziaren od 1,5 do 3 mm)
• silikatowe – Knauf kati Tynk silikatowy – 275 kolorów, gr. kornik (grubość ziaren od 2 do 3 mm) i baranek (grubość ziaren od 1,5 do 3 mm)
• silikonowe – Knauf conni Tynk silikonowy – 275 kolorów, kornik (grubość ziaren od 2 do 3 mm) i baranek (grubość ziaren od 1,5 do 3 mm)
• mozaikowe – Knauf Tynk mozaikowy – 84 kolory mozaiki, grubość ziaren od 0,8 do 1,6 mm
Dodatkowe elementy systemu: środki gruntujące, farby elewacyjne, siatka zbrojąca

System Knauf Thermo W PROTECT

Ocieplenie elewacji, choć kojarzone głównie z oszczędzaniem energii ma także wpływ na komfort mieszkań oraz na samopoczucie i zdrowie. Pozwala ono zaoszczędzić do 30% energii zużywanej do ogrzewania budynku.

System dociepleń Knauf Thermo W PROTECT z warstwą izolacyjną z wełny mineralnej przeznaczony jest do wykonania izolacji termicznej i akustycznej ścian zewnętrznych budynków istniejących (termorenowacja) oraz nowo wznoszonych (docieplenia).

Cechy szczególne: Knauf Klej zbrojony włóknem jest uniwersalną zaprawą, dodatkowo zbrojoną włóknem polipropylenowym rozproszonym w masie, charakteryzuje się dużą elastycznością, jest odporny na uszkodzenia i trwały. Wszystkie dekoracyjne tynki strukturalne firmy Knauf Bauprodukte mogą być bezpośrednio malowane farbami elewacyjnymi – Knauf Farbą silikonową egalizacyjną z efektem samoczyszczenia się elewacji (farby zawierają dodatki przeciw algom i grzybom), dostępną we wszystkich kolorach z palety barw Knauf (275 kolory).

 

ZALETY
Wybierając rozwiązania elewacyjne Knauf otrzymujecie Państwo:
– pomoc w doborze optymalnego rozwiązania i doradztwo na każdym etapie budowy,
– poczucie bezpieczeństwa, które gwarantują wysokiej jakości materiały,
– oszczędność kosztów ogrzewania o około 30%,
– długoletnią, oszczędną eksploatację bez napraw i remontów, dzięki trwałemu i sprawdzonemu systemowi,
– szeroką i kompleksową ofertę produktów,
– łatwość zakupu poprzez rozwiniętą sieć dystrybucji, co oznacza skrócenie czasu oczekiwania na zamówione wyroby.

Składowe systemu:

Materiał termoizolacyjny: wełna mineralna lamelowa FKL lub w postaci płyt FKD, grubości od 50 do 150 mm, niepalna, krawędzie proste.
Warstwa szpachlowa: Knauf Klej zbrojony z włóknem.
Warstwy elewacyjne (nakładane w temperaturze otoczenia od +5 do +30°C):
dekoracyjne tynki strukturalne:
• mineralne – Knauf Marmorit Tynk mineralny SP 240 oraz Knauf Marmorit Tynk mineralny RP 260 – 275 kolorów, dwie faktury: kornik (grubość ziaren od 1,5 do 3 mm) i baranek (grubość ziaren od 2 do 3 mm)
Dodatkowe elementy systemu: środki gruntujące, farby elewacyjne, siatka zbrojąca