Lekki tynk gipsowy maszynowy
MP 75® L nadaje się idealnie do tynkowania powierzchni betonu komórkowego, elementów wapienno-piaskowych, wykonanych z betonu pumeksowego i zwykłego, muru mieszanego lub porowatych elementów ściennych. Wynika to z jego szczególnych właściwości dotyczących nasiąkliwości i dostosowania do cech podłoża.
– produkt mineralny,
– lekki i bardzo wydajny,
– tworzy przyjemny i zdrowy klimat w pomieszczeniach,
– reguluje wilgotność i jest paroprzepuszczalny,
– spełnia właściwości ochrony przeciwpożarowej,
– odporny na ścieranie,
– możliwość wbijania gwoździ,
– możliwość nakładania do 50 mm grubości,
– obróbka maszynowa
—————————————————————————–
Tynk gipsowy maszynowy o zwiększonej twardości powierzchni i wytrzymałości na ściskanie
Tynk MP 75 Diamant jest to jednowarstwowy tynk wewnętrzny do układania maszynowego na wszystkich powierzchniach ścian. Przeznaczony jest do stosowania w budownictwie ogólnym i mieszkaniowym, hotelach, szpitalach i pomieszczeniach o zwykłej wilgotności powietrza. Współczesny mur stawia tynkowi specjalne wymagania.
Tynk MP 75 Diamant nadaje się idealnie na powierzchnie narażone na obciążenia, np. w budynkach użyteczności publicznej i szkołach, również na klatkach schodowych.
W przypadku trudnych podłoży wymagane jest stosowanie średka zwiększającego przyczepność, np. Knauf Betokontakt, a na podkładach tynkarskich (np. lekkich płytach budowlanych) siatki zbrojącej Gitex, którą wtapia się na głębokość 1/3 grubości tynku. W tym przypadku minimalna grubość tynku wynosi 15 mm. Wtapianie siatki wykonuje się techniką „mokre na mokre”.
W przypadku tynkowania sufitów należy szczególnie zwrócić uwagę na:
– maksymalna wilgotność resztkowa podłoża betonowego nie powinna przekraczać 3%,
– podłoże musi być wolne do kurzu, luźnych cząstek i olei szalunkowych,
– konieczność zastosowania środka gruntującego Knauf Betokontakt,
– maksymalna grubość tynku nie powinna przekraczać 15 mm
– gotowa sucha zaprawa gipsowa do wykonania tynku o zwiększonej twardości powierzchni do zastosowania wewnątrz budynków,
– jednowarstwowy,
– elastyczny,
– umożliwia nadawanie powierzchni różnych struktur,
– umożliwia dyfuzje pary wodnej,
– bardzo dobrze nadaje się pod płytki ceramiczne,
– dobra stabiloność,
– możliwość wbijania gwoździ
– do wszystkich pomieszczeń, w których panuje normalna wilgotność powietrza, włącznie z domowymi pomieszczeniami wilgotnymi, jak kuchnia i łazienka
– czas obróbki ok. 3 godz.
– możliwa obróbka ręczna i maszynowa
——————————————————————————
Super lekki tynk gipsowy maszynowy
Możliwe jest nakładanie tynku we wszystkich pomieszczeniach o standardowym poziomie wilgotności powietrza, łącznie z kuchniami i łazienkami o zwykłym wykorzystaniu (np. toalety w szkołach i łazienki w hotelach, szpitalach itp.). Nadaje się jako podłoże pod różnego rodzaju farby i tapety, również pod układanie płytek oraz pod tynki wykończeniowe.
– produkt mineralny,
– lekki i bardzo wydajny,
– tworzy przyjemny i zdrowy klimat w pomieszczeniach,
– reguluje wilgotność i jest paroprzepuszczalny,
– odporny na ścieranie,
– możliwość wbijania gwoździ,
– możliwość nakładania do 50 mm grubości,
– obróbka maszynowa
—————————————————————————–
Knauf Cover-in Slow Light Lekki tynk cementowo-wapienny do wnętrz jest starannie dobraną mieszaniną cementu, lekkich wypełniaczy mineralnych i modyfikatorów ułatwiających pracę z zaprawą i użytkowanie w warunkach wilgotnych. Opracowane receptury są poparte wieloletnimi doświadczeniami w laboratoriach badawczych firmy Knauf.
——————————————————————————-
Zaprawa do maszynowego wykonywania gipsowych, gładkich, lekkich tynków wewnątrz pomieszczeń, w których wilgotność użytkowa nie przekracza 70%.
Nadaje się do mechanicznego lub ręcznego wykonywania gipsowych wypraw tynkarskich pod farby lub tynki szlachetne na ścianach i stropach z bloczków YTONG, HEBEL, itp. z elementów ceramicznych, wapienno-piaskowych, betonowych.
—————————————————————————
Zaprawa do maszynowego wykonywania gipsowych, gładkich, tynków o zwiększonej twardości i wytrzymałości wewnątrz pomieszczeń, w których wilgotność użytkowa nie przekracza 70%.
Nadaje się do mechanicznego lub ręcznego wykonywania gipsowych wypraw tynkarskich pod farby lub tynki szlachetne na ścianach i stropach z betonu komórkowego, z elementów ceramicznych, wapienno-piaskowych, betonowych itp.